Как изменить фамилию ребенка, если отец лишен родительских прав - рассматриваем возможные варианты

Вопрос №9283375 из г. Конотоп
опубликован 30.12.2015, 08:03

Вот пытаюсь сменить сыну фамилию уже 3-й год и все бесполезно, отец лишен родительских прав, я уже вышла 2-й раз замуж и сменила свою фамилию, есть второй ребенок, хочу чтоб дети были на одной фамилии. Но загс мне пишет отказ на все мои заявления. В органах опеки тоже не дают мне согласия, хотя спора никакого не может быть, так как отец не имеет прав на ребенка. Подскажите что делать в такой ситуации? Благодарю.

Лучший ответ
Рекомендуется

Стаття 148. Зміна прізвища дитини її батьками

1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.

2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.

3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.

4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

5. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

Вам ніхто не забороняє оскаржити дії РАЦСу в суді.

30.12.2015, 08:10

Да но нигде не указано что сменить фамилию при лишении родительских прав не возможно))) и спора между нами не может быть... вот проблема в чем... через суд да можно но не факт что они мне тоже самое скажут... самое обидное что все говорят что а если отец будет восстанавливаться в правах и т.д...но это ведь уже не мои проблемы... спасибо вам за ответ.

30.12.2015, 08:17

А спір не між Вами та КЧ, а між Вами та РАЦСом.

30.12.2015, 08:24

А вот почему меня и интересует вопрос)))нигде ведь не указано что нельзя в этом случае сменить фамилию)

30.12.2015, 09:36

Повторюсь, в суд. Можу допомогти скласти документи. Звісно, на платній основі.

30.12.2015, 09:43