Сумы, 22.01.2016, 21:22

Как разделить имущество при разводе, если супруги купили дом, который оформлен на одного из них?

Вопрос №9486627 из г. Сумы
опубликован 22.01.2016, 21:22
Я в браке с мужем 10 лет, но хочу развестись. Мы в браке купили дом, но по документам он считается как дачный участок, он оформлен на меня. Имеет ли право муж на дом?
Лучший ответ
Рекомендуется

Здравствуйте!

куплен в БРАКЕ - имеет право

УДАЧИ ВАМ

22.01.2016, 21:23

Да имеет на половину всего совместно нажитого имущества.

22.01.2016, 21:23

Да , он имеет право на 1/2 дома

22.01.2016, 21:23

Стаття 60 СКУ. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя

1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Стаття 61. Об'єкти права спільної сумісної власності

1. Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.

2. Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.

3. Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

23.01.2016, 03:25

А если есть ребенок? Какая часть его? Какие мои должны быть действия?

22.01.2016, 21:27

Ребенок не имеет никаких прав на дом, если он не указан в документах как совладелец дома

22.01.2016, 23:26

Можно увеличить размер Вашей доли в общем имуществе, или доказывать, что он приобретен хоть и в браке, но за личные денежные средства.

Стаття 70 СКУ. Розмір часток майна дружини та чоловіка при поділі майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

1. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

2. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.

3. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

23.01.2016, 03:24