Реки блага племен Сулейман уткан ил уйландим Яна фарзадли будим тобишимнан угода булинадими.
Екки болага алимен тулайман уткан йил уйландим яна фарзадли булдим тобишимнан унгада булинадими.
Лучший ответ
Агар иккинчи хотинингиз хам алиментга берса, хар иккаласига хам тулайсиз. Шундай холат юз берган такдирда судга мурожаат килиб алимент микдорини камайтиришни сурашингиз мумкин. Яъни икки боланинг хар бирига 1/4 дан эмас, балки умумиий алимент микдорини 1/3 микдорга келтиришни сурайсиз. Шунда хар бир болага 16,5% дапн тулайсиз.
Лекин алимент суммаси хар бир бола учун конунда белгиланган микдордан кам бўлмаслиги керак.