Необоснованное применение кассационного порядка в деле о моей судебной просьбе, отсутствие адвоката и игнорирование моих требований судебным председателем - нарушение статьи 116 Конституции Республи
Менинг фукаролик ишимни судларда кассация тартибида курилишида карши томонсиз, менинг адвокатимсиз, мажлисни кейнга, томонлар ва адвокат келгунча колдириш илтимосимга карамай, суд раиси илтимосимни ассосиз рад килиб, мажлиссиз, менинг ишим умуман судда курилмасдан!, суд раиситомонидан Уз.Р. Конституциясининг 116 м., «Судлар тугрисида»ги 10 м. конунлар талаби купол бузилганини ва судьялар ФПК коидаларини купол бузганлигини, яъни, 27 м. 4 б. кассациясида раис сифатида катнашиб, ушбу узини чикарган ажримини назорат тартибида курилишини мункин эмаслигини курсатиб Уз.Р. Олий суд Судьялар олий малака хайъатига берган шикоятимни курилишига судьяларнинг малака хайъати раиси Х. Ёдгоровнинг якка тартибда куриб чикиш ваколати бор-йуклиги асосларини курсатиб беришингизни сурайман.
Лучший ответ
Доброго времени суток, Турабой. Вы можете выбрать юриста Вашей страны (владеющего языком), воспользовавшись поисковой системой сайта.
Наконец-то все понятно, благодарю!