Александрия, 25.01.2017, 11:38

Работодателем потеряна трудовая книжка. Что делать?

Вопрос №12050908 из г. Александрия
опубликован 25.01.2017, 11:38
Работодателем потеряна трудовая книжка. Что делать?
Лучший ответ
Рекомендуется

Згідно з розділом 5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України № 58 від 29.07.1993 р. особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї), зобов'язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення — в інші строки, власник або уповноважений ним орган видає працівникові іншу трудову книжку або вкладиш до неї нового зразка з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки. Дублікат трудової книжки або вкладиш до неї заповнюються за загальними правилами. У розділи «Відомості про роботу», «Відомості про нагороди» і «Відомості про заохочення» при заповненні дубліката вносяться записи про роботу, а також про нагороди і заохочення за місцем останньої роботи на підставі раніше виданих наказів (розпоряджень).

Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то при заповненні дубліката трудової книжки в розділ «Відомості про роботу» у графу 3 спочатку вноситься запис про загальний стаж його роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами.

Загальний стаж роботи записується сумарно, тобто зазначається загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Після цього загальний стаж, підтверджений належно оформленими документами, записується по окремих періодах роботи в такому порядку: у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу; у графі 3 пишеться найменування підприємства, де працював працівник, а також цех (відділ) і посада (робота), на яку було його зараховано. Запис у дублікаті трудової книжки відомостей про роботу за сумісництвом та за суміщенням професій провадиться за бажанням працівника.

25.01.2017, 12:12
Оценка автора вопроса:
Мне не понравился Ваш ответ!

Как восстановить трудовую книжку, кто должен это делать? Где взять документы, которые подтверждают предыдущие места работы?

25.01.2017, 12:51

В случае утери трудовой книжки после увольнения работник имеет право (согласно пункту 5.1 Инструкции № 58) заявить об этом работодателю по месту последней работы. Если работник предоставит соответствующие документы, подтверждающие его работу в прошлом на других предприятиях (а это могут быть выписки из приказов или копии приказов о приеме и увольнении с работы, копии личных карточек, документы с личных дел), то после записи об общем стаже работы работодатель по последнему месту работы вносит также данные о трудовом стаже по отдельным периодам работы без указания номеров записей.

25.01.2017, 12:58