Как расторгнуть трехлетний контракт после окончания технического университета?

Zdrasti, pojaluysto podskajite kak rastorgnut trexstaronniy kontrakt? Ya zakonchil texnicheskiy universitet god nazad, no zakazshik ne beryot menya na rabotu uje tseliy god, govorit poka svobodnoy vokasiy netu, jdite! Po kontraktu ya doljen otrabotat 5 let. Kak rastorgnut kontrakt v moyu polzu?
Лучший ответ

Шерзод, контрактда "Агар иш берувчи йулланма билан ишга юборилган ёш мутахасисгни иш билан таъминламаса, контракт бекор килинада" деган шарт борми? Агар шундай холат контракта кайд этилган булса, контракт бекор килинади.

Булмаса ушбу холат буйича прокуратурага мурожаат киласиз. Аризангиз албатда каноатлантирилади.

Спасибо, теперь все ясно.