Как продлить просроченный украинский паспорт
Добрый вечер, Лилия.
1)Если на территории РФ находитесь, то никак.
2)В консульских учреждениях может производиться замена только заграничных паспортов.
3)Замена украинского общегражданского паспорта происходит на основании Положения о паспорте гражданина Украины, утвержденного Постановлением Верховной Рады Украины от 26 июня 1992 года N 2503-XII только в самой Украине, а заграничного паспорта в консульских учреждениях.
Добрий вечір! Добрый вечер!
На данный момент, если вы находитесь в РФ вам необходимо произвести обмен паспорта Украины на территории Украины. Если у вас есть возможность выехать на территорию Украины через Польшу, далее во Львов, там можно обменять.
Запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видаються лише у разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт вперше. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистих даних.
Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн.
3 жовтня 2018 року Урядом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».
Відтак з 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.
Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.
Відповідно до Постанови КМУ від 21 жовтня 2022 р. № 1202 Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану установлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25-чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Підстави для отримання послуги
І. Обмін паспорта здійснюється у разі:
• зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);
• отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням);
• виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
• закінчення строку дії паспорта;
• непридатності паспорта для подальшого використання (паспорт/фотокартка має пошкодження (та/або відсутня його/її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія);
• якщо особа досягла 25-чи 45-річного віку та не звернулася в установленному законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток;
• наявності в особи паспорта зразка 1994 року (за бажанням).
В соответствии со.статья
В данном случае, если паспорт гражданина Украины недействителен, она не сможет выехать из России и въехать в Украину. Но заменить загранпаспорт паспорт можно в посольстве Украины в Москве или в другом дипломатическом представительстве Украины на территории России. Для этого необходимо ознакомиться с требованиями по замене паспорта на сайте соответствующего консульского учреждения и предоставить необходимые документы.
Кроме того, в соответствии с Законом Российской Федерации "О правовом положении иностранных граждан в Российской Федерации" от 25 июля 2002 года № 115-ФЗ, иностранный гражданин имеет право на защиту своих прав и свобод, а также право на юридическую помощь в объеме, необходимом для защиты его интересов в Российской Федерации. Поэтому, в случае возникновения проблем с заменой паспорта, гражданке Украины рекомендуется обратиться за юридической помощью к адвокату, специализирующемуся на иммиграционном законодательстве Российской Федерации.
Оба вида паспорта в равной степени удостоверяют личность владельца и его гражданство. Ни один из документов не дает человеку больше прав с точки зрения юриспруденции.
В продолжение обращаю ваше веимание что Посольство Украины в Москве закрылось 24.02.2022, поэтому замена паспорта возможна только на Украине.
См
Положения о паспорте гражданина Украины, утвержденного Постановлением Верховной Рады Украины от 26 июня 1992 года N 2503-XII
На территории РФ Вы никак украинский паспорт не продлите.
Только на Украине либо в ближайшем консульстве Украине.
В РФ посольство Украины давно не работает.
- см. Положение о паспорте гражданина Украины, утв. Постановлением Верховной Рады Украины от 26.06.1992 года N 2503-XII
Лилия, здравствуйте 🤝 какой именно паспорт? Заграничный Украинский или обычный гражданский паспорт Украины?
Если заграничный - то Только через консульство Украины в любом иностранном государстве. В РФ консульство не работает.
Если общегражданский паспорт-то только в самом государстве Украина, согласно Положения о паспорте гражданина Украины, утвержденного Постановлением Верховной Рады Украины от 26 июня 1992 года N 2503-XII.
——————
Всех благ Вам!
С уважением, Дарья Алексеевна