Как получить все неиспользованный отпуск перед увольнением - возможность взять его или получить компенсацию?
Интересует вопрос - могу ли я взять перед увольнением весь свой неиспользованный отпуск (мне предлагают просто выплатить компенсацию за него)
У разі звільнення працівника з роботи (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) за його бажанням йому можуть надати невикористану щорічну відпустку з наступним звільненням (ст. 3 Закону України "Про відпустки"). Датою звільнення у цьому разі вважатиметься останній день відпустки.
Якщо працівник за кілька попередніх років не скористався своїм правом на щорічні відпустки (незалежно, з яких причин), він має право використати їх відразу або частинами (узгодивши їх строки з роботодавцем). Адже чинне законодавство не передбачає терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки.
У разі звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору він може, за бажанням, скористатися невикористаною щорічною відпусткою (або її частиною) в повному обсязі, незважаючи на строки закінчення трудового договору. При цьому чинність трудового договору працівника буде пролонговано до закінчення його щорічної відпустки (ст. 3 Закону України "Про відпустки").