Как решить вопрос с жильем во время развода - возможно ли заверить нотариально отказ от элементов квартиры для обоих супругов?

Скажите, мы с мужем собираемся развестись, он уедет и долго не будет. Можно ли сейчас в нотариусе заверить что я отказываюсь от элементов а он от части квартиры? И поможет ли эти заверенные документы решить вопрос жилья в процессе развода?
Лучший ответ

Давайте отдельно мухи, отдельно котлеты. действительно, Семейным Кодексом Украины предусматривается возможность соглашения между родителями, согласно которому уто-то в пользу ребенка отчуждает недвижимость, а второй родитель отказывается от взыскания алиментов

Стаття 190. Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно

1. Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

{Абзац другий частини першої статті 190 в редакції Закону № 402-VII від 04.07.2013}

Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

2. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.

3. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

4. На майно, одержане за договором відповідно до частини першої цієї статті, не може бути звернене стягнення.

5. Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.

6. Договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини.

У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.

7. За позовом відчужувача нерухомого майна договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.

Но этот договор никоим образом не касается остального имущества, приобретенного в браке и подлежащего разделу как общая совместная собственность супругов, т.к. это уже отдельная история.