Можно ли через суд признать отцовство и претендовать на наследование доли в купленной отцом квартире? Или ребенок может получить право на жилье, если отец оформит его на других родственников?

Отец ребенка бросил нас. Ребенок записан на мне. Могу ли я путем обращения в суд потребовать признать отцовство? С последующей целью унаследования ребенком доли в квартире, которую он собирается купить!? И еще-если он заведома оформит квартиру на родителей или еще кого то из родственников - может ли ребенок по суду получить право на это жилье?

Лучший ответ

Можно признать отцовство на основании ст.128 СК Украины.

При этом при жизни родителей дети не имеют право на имущество родителей. По этому ребенок никакого права на жилье по суду отсудить не сможет.

Стаття 128. Визнання батьківства за рішенням суду

1. За відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

2. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

3. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

4. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Большое спасибо за развернутый и понятный ответ!

можете признать отцовство в судебном порядке