Проблемы с выплатами в фермерской хозяйке и необходимость совета
Оила кодекси:
99-модда. Ота-онанинг вояга етмаган болаларига тўлайдиган алимент микдори
Агар вояга етмаган болаларига таъминот бериш хакида ота-она ўртасида келишув бўлмаса, уларнинг таъминоти учун алимент суд томонидан ота-онанинг хар ойдаги иш хаки ва (ёки) бошка даромадининг бир бола учун — тўртдан бир кисми; икки бола учун — учдан бир кисми; уч ва ундан ортик бола учун — ярмиси микдорида ундирилади.
Бу тўловларнинг микдори тарафларнинг моддий ёки оилавий ахволини ва бошка эътиборга лойик холатларни хисобга олган холда суд томонидан камайтирилиши ёки кўпайтирилиши мумкин.