Масове скорочення банківського відділення - чому мене не звільнили через вагітність, проте запропонували мені нижчу посаду і некомфортні умови роботи? Допомож
Ольга, ви маєте всі права на звернення до суду у зв'язку з порушнням ваших прав.
По-перше згідно зі ст. 2 КЗоТ працівники мають право на здорові і безпечні умови праці.
По-друге ст. 32 КЗоТ говорить про те, що переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації допускається тільки за згодою працівника. Крім того, власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я. У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється. Ці всі положення включає стаття 32 КЗоТу.
По-третє, стаття 184 КЗоТ:
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.
Отже, я б вам запропонувала знайти кваліфікованого адвоката, який буде вести ваші справи у суді!