МФО продали долг коллекторам, а они грозят описанием имущества родных и лишением материнства

Вопрос №18726431 из г. Днепропетровск
опубликован 14.09.2021, 20:06
Брала кредит в мфо, нечем было платить, продали колекторам, теперь они звонят родным говорят будут описывать имущество, и лешат материнства, потому то я скоро в декрет и не платеже способна. Дело в том, что имущества у меня нет, я просто прописана у мамы в доме, а колектора говорят, что так как она моя мать, то имущество будут стягивать с неё.
Лучший ответ
Рекомендуется

З приводу Ваших питань.

1. Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України (далі – СК України) мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Позбавити Вас батьківських прав має право лише суд, з підстав викладених у ст. 164 СК України. Колектори на це не мають жодних прав, вони просто несуть дурь, та лякають Вас, сподіваючись на Вашу необізнаність в основах права.

2. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначені Законом України «Про виконавче провадження» від 21.04.99 № 606-XIV, із змінами та доповненнями.

Виконавче провадження - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Відповідно до Закону України «Про державну виконавчу службу» примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці Департаменту державної виконавчої служби, державної виконавчої служби Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя, державної виконавчої служби у районах, містах (містах обласного значення), районах у містах (далі - державні виконавці).

Загальний порядок виконання рішень викладено у главі п′ятій Закону України «Про виконавче провадження».

Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті (опису), вилученні та примусовій реалізації.

Під поняттям «майно» боржника слід розуміти як окремі речі та їх сукупність, так і всі майнові права боржника, що на момент вчинення виконавчого провадження є у нього.

2.1. Колекторам законодавство не надає жодного права на опис майна, це мають робити тільки державні та приватні виконавці, якщо відкрите виконавче провадження.

2.2. Під поняттям «майно» боржника слід розуміти як окремі речі та їх сукупність, так і всі майнові права боржника, що на момент вчинення виконавчого провадження є у нього.

Вам квартира на праві приватної власності не належить, а тому на неї не в якому разі не буде здійснено стягнення. Стягнення здійснюється тільки на майно, яке належить на праві власності боржнику.

3. Вам порада, звернутися до відділу поліції та прокуратури з заявою на неправомірні дії колекторів.

16.09.2021, 16:51
Оценка автора вопроса:
Ответил все ясно спасибо

Статьи законодательства, упомянутые юристами в ответах:

Здравствуйте Ирина! Не верьте всему, что говорят коллекторы, это их незаконные методы взыскания долгов. Напишите заявление в полицию на коллекторов.

14.09.2021, 20:17

Ирина доброго вечера,

В Вашей ситуации поможет отзыв персональных данных и запрет на обработку персональных данных, что бы Вас и Ваших близких не имели права беспокоить

Будут вопросы буду рад помочь, выбор за Вами.

После отзыва персональных данных можно будет заявлять в полицию и ФССП.

14.09.2021, 20:19

Ну во первых, Вы должны уточнить у матери, подписывала ли она какие либо документу в той финансовой структуре, во вторых если не имеется решение суда о взыскании с вашей матери суммы задолженности то не перед кем она отвечать не будет, это байки коллекторов. Чтобы описать имущество нужно: 1) решение суда о взыскании задолженности с Вашей матери, 2) открытие исполнительного производства, 3) вынесение постановления гос. или частным исполнителем об наложении ареста на имущество Вашей матери. Все что Вам говорят коллекторы, это чистый БРЕД! Обращайтесь в полицию и прокуратуру с заявлением об привлечении их к ответственности.

18.09.2021, 10:19

А куда обратиться по этому поводу?

14.09.2021, 21:58

Ирина,

Необходимо отозвать Ваши персональные данные, Вы можете самостоятельно это сделать, или обратиться к любому Юристу на сайте, выбор за Вами.

14.09.2021, 22:11

А как это сделать самостоятельно? Куда отправлять и что писать?

15.09.2021, 01:05

Я так и не поняла имеют ли они право описывать имущество если я только там прописана? По закону моего наследства нет.

15.09.2021, 01:09

Ирина, они вас пугают. Имущество не ваше, так что они никакого права не имеют.

17.09.2021, 08:00

Они говорят что якобы в договоре мелкими буквами написано что мать должна платить. Но договор найти не могу, типо она идёт как подтвердитель.

17.09.2021, 21:01

Напишите ваш конкретный вопрос.

17.09.2021, 21:16

Вот пусть они предъявят этот договор, а вы проверьте ваша ли подпись стоит нна нем.

18.09.2021, 17:17