Как работникам отобрать трудовую книжку и вернуть свою часть оригинала трудового договора в случае использования частных предпринимателей для заключения трудовых договоров
Ответственность за несвоевременную выдачу трудовой книжки предусмотрена в ст.47 КЗоТ Украины:
Стаття 47. Обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку
Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.
Так что хотите сразу обращайтесь с иском в суд, хотите обращайтесь с жалобой в прокуратуру и в территориальную гос. инспекцию по вопросам труда