Наложение ареста на квартиру при покупке в рассрочку - законность и риски для покупателя
Хочу купить квартиру в рассрочку продавец готов оформить на меня право собственности но пока я буду выплачивать рассрочку на квартиру будет наложен арест как говорит продавец для того чтобы не смог продать квартиру раньше срока пока плачу рассрочку. Законно ли это и какие для меня это несет риски.
Да, это законно, сделку нужно оформлять у нотариуса.
Стаття 697 ЦКУ Збереження права власності за продавцем
1. Договором може бути встановлено, що право власності на переданий покупцеві товар зберігається за продавцем до оплати товару або настання інших обставин. У цьому разі покупець не має права до переходу до нього права власності розпоряджатися товаром, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із призначення та властивостей товару.
2. Якщо покупець прострочив оплату товару, продавець має право вимагати від нього повернення товару.
Продавець має право вимагати від покупця повернення товару також у разі ненастання обставин, за яких право власності на товар мало перейти до покупця.